Середа, 18.09.2019, 12:59
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Історія школи


            Багато років минуло від зведення школи. Вона разом із жителями міста пережила й сталінські репресії, і голодомори, і війну 1941-1945 рр. Точної дати її побудови немає, тому що під час Другої світової війни німці, які жили в Охтирці, спалили архів, де знаходилась інформація про школу. Стара школа була заснована приблизно в 1910 році як початкова (трирічна) й підпорядковувалася земській управі. Відомо, що вона тоді мала назву "церковно-приходська". Будівництво школи відбувалося за фінансової підтримки відомого мецената купця Олександра Курила. Він збудував це приміщення на честь своєї доньки. Курило мав цегельний завод. Майже на кожній цеглині були написані дві великі літери  – АК. Це ініціали власника заводу.

Спочатку була одна будівля та підсобне приміщення (нині це майстерня). У ньому відводилася кімната для вчительки. Тоді на весь навчальний заклад була одна вчителька. Чотирирічну школу огородили парканом. Дерев навколо не росло, були лише посаджені кущі жовтої акації. Біля школи знаходився город із кущами чорної смородини. На місці теперішнього буфету та їдальні розміщувалася квартира директора Машути Олени Петрівни. У цій квартирі постійно відчувався запах медикаментів, бо чоловік директора був аптекарем. Перед школою знаходився майданчик, де проводились уроки фізкультури. Школа була дуже чистою, усюди росло багато квітів.

            У середині 30-х років школа стала семирічною, нею керував директор Кірін Дмитро Петрович, який і відновлював навчальний заклад після війни.

            У період німецької окупації в школі знаходилася казарма для ворожих солдат. Приміщення закладу було поділене на спальні та конюшні. Із місцевих жителів німці взяли дівчину, яка їм прислуговувала. Фашисти платили їй за те, що вона варила їжу, прибирала, чистила чоботи та одяг.

Під час війни будинок школи був зруйнований. Учні навчалися в приміщенні клубу: спочатку сиділи на лавках, потім за партами по чотири учні, по три, а пізніше по-двоє. У класах було по 30-40 дітей різного віку, бо всі бажали навчатися. Із 1949 року директором стала Каніскова Марія Іванівна. У школі навчалися до 7-го класу, а по закінченню – складали іспити. Із кожним роком до школи стало приходити все більше дітей. Класи були занадто переповнені, і місцеві органи влади вирішили на території, де знаходилася школа, побудувати ще одне приміщення. Силами батьків, учителів та колгоспу "Червона зоря" у 1967 році було побудовано нове приміщення на честь 50-річчя Великого Жовтня, і школа набула статусу "середньої". У той час тут навчалося до 800 учнів. У 1969 році відбувся перший випуск середньої школи. Із 1974 р. школою керувала Віслова Ніна Василівна, а з 1988 по 2002 - Залавський Анатолій Олексійович. З 2002 року школу очолювала Лучко Ольга Михайлівна. Нині обов’язки директора виконує Гребенюк Вікторія Григорівна. Із 28 вчителів, які працюють зараз, 10 навчались у нашій школі. Її випускниками у свій час були: Герої Соціалістичної праці Огреб Іван Павлович та Бездрабко Михайло Михайлович, доктор історичних наук, професор, відмінник освіти України Бездрабко Валентина Василівна, кандидат технічних наук Поклонський Євген Володимирович, начальник технічного відділу Московського кримінального розшуку підполковник Корабельський Олександр Анатолійович, голова АТЗТ "Зоря" Тарануха Олексій Васильович.

На сьогоднішній день у школі навчається 290 дітей. За роки існування школи понад 70 учнів закінчили її із золотими та срібними медалями. Першим медалістом був Топчій Олексій із села Велике Озеро, який пізніше працював науковим співробітником Ульянівського науково-дослідного інституту.

 

Наша адреса
Пошук
Календар
«  Вересень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Корисні сайти

Урядова гаряча лінія

Нацiональна гаряча лiнiя

Нацiональна дитяча гаряча лiнiя

Архів